O nás

O nás

Čajovňa ČAVANGO vznikla so zámerom predstaviť a šíriť čajovú kultúru a umenie v Košiciach. Názov čajovne ČAVANGO skrýva v sebe čaj (ča – čínsky znamená čaj, čavan – miska na čaj, go – strategická dosková hra). ČAVANGO nie je len čajovňa, ale aj miesto relaxu, oddychu a spoznávania nových zaujímavých, kde si kľudne môžete vychutnať váš obľúbený čaj, bez toho aby vás niekto rušil. V príjemnom útulnom prostredí pod klenbami medzi iónskymi stĺpmi zažijete intenzívne chuťové zážitky kvalitných čajov a nápojov.

Riadime sa konceptom Ikigai. Japonci ho definujú ho ako činnosť, ktorá spĺňa štyri parametre – je to niečo, čo vás baví, v čom ste dobrí, čo svet potrebuje a čo vás uživí.

Čaje často obmieňame a dopĺňame, aby ste mali možnosť ochutnať čo najširšie spektrum čajov v čo najvyššej kvalite. Špeciálne čaje, sezónne a produkované v limitovaných množstvách nájdete napísané na našom webe alebo vás o nich poinformujú priamo naši čajmeni.

Spôsoby prípravy a podávania čajov

Vzhľadom k druhu, zberu, spôsobu spracovania a kvalite, má každý čaj najvhodnejšiu prípravu, pri ktorej najviac vynikne jeho potenciál a poskytne vašim chuťovým pohárikom i čuchovým bunkám najväčší pôžitok.

Viacnálevové čaje podávame v konvičke alebo čongu s dostatočným množstvom horúcej vody. Prvý nálev vám pomôže pripraviť čajmen, ďalšie nálevy (po vysvetlení) si pripravujete sami. Je to najlepší spôsob, ako sa dôkladne zoznámiť s čajom. Čaje vhodné na jeden nálev vám pripraví čajový personál.

Naša čajovňa je otvorená každý deň okrem pondelka.