Podujatia

Podujatia

jún
20
Št 19:00
igrici-na-koberci-tibor-menyhert-sveto-somsak-peter-trnka-cajovna-cavango-kosice

Igrici na koberci #15: Tibor MENYHÉRT – Sveťo ŠOMŠÁK – Peter TRNKA

Hudobná čajovňa

Tibora som spoznal pred pár rokmi, keď slamoval svoje texty. Bol iný, bol klasický. Jeho verše boli a ostali jednoducho múdre. V 2017 vystúpil na pesničkárskom festivale Igrici na ulici a od vtedy sa naše cesty pravidelnejšie pretínajú. Stretávame sa na pódiách (naposledy to bolo v apríli na Slam poetry v Slovenskom inštitúte v Prahe) a stretávame sa aj na podujatiach, ktoré organizujem, pretože je to verný divák.

V civile Tibor učí na ZŠ fyziku, matiku a informatiku. Decká ho prezývajú Aristoteles, to meno mu sedí. Wikipédia o ňom píše, že je slovenský bridžista, učiteľ bridžu a bridžový rozhodca. Najnovšie Tibor zverejňuje videá vlastných piesní aj cover verzií. Pristúpil na moju ponuku, že bude hosťom júnových Igricov na koberci pod podmienkou, že nezahrá sám. Takže mu spolu s Peťom ako Wernisáž spravíme predkapelu.

Pozývam vás na moderovaný večer s autorskou tvorbou a šálkou čaju.

Vstupné:
dobrovoľné.

 
jún
27
Št 17:00
kurz-klasickej-fotografie-workshop-cajovna-cavango-kosice-foto

Kurz klasickej fotografie

Umelecká čajovňa

Pozývame vás na komplexný kurz nadšencov klasickej fotografie. Kurz je rozdelený na 7 častí – každý týždeň jedna.

1-2. časť: Potreby pre zhotovenie snímky
– Fotografický prístroj
– Príslušenstvo fotografického prístroja
– Negatívny materiál

V prvej a druhej časti kurzu sa dozviete informácie o počiatkoch fotografie, camere obscure, konštrukcii objektívov, ohniskovej vzdialenosti, uzávierkach, formátoch, veľkostí prístrojov a všetkých technických detailoch, o ktorých by ste mali vedieť.

3. časť: Predmet snímky
– Obsah a forma
– Statická fotografia
– Pohybová fotografia

V tretej časti zaostríme na obsah a formu záberu, vhodné osvetlenie, popredie, pozadie, krajinkársku ako aj fotografiu detailov, v kontraste s reportážnou – street fotografiou a nevynecháme ani rodinné, či zábery detí.

 
ČAVANGO použije informácie, ktoré poskytnete v tomto formulári, aby sme boli v kontakte s vami a aby sme vám poskytli informácie o udalostiach a novinkách.


Svoje rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť kliknutím na odkaz na zrušenie odberu v zápätí ľubovoľného e-mailu, ktorý obdržíte od nás, alebo kontaktovaním na cajovna@cavango.sk. Vaše informácie budeme rešpektovať. Viac informácií o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej stránke. Kliknutím nižšie vyjadrujete súhlas s tým, že Vaše údaje môžeme spracovať v súlade s týmito podmienkami.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp’s privacy practices here.