Podujatia

Podujatia

apr
25
Št 19:00
igrici-na-koberci-michal-dzuka-sveto-somsak-peter-trnka-cajovna-cavango-kosice-koncert

Igrici na koberci #13: Michal DŽUKA – Sveťo ŠOMŠÁK – Peter TRNKA

Hudobná čajovňa

Michal Džuka alias Džuki je pesničkársky samorast z Ružomberka. S nedefinovateľnou pravidelnosťou sa objavuje v programoch v Košiciach. Džukiho piesne oslovujú originálnou poetikou a mužským hlasom v ktorom sa stretli bluesman, igric aj šansoniér. Džuki vsadil na živé hranie a preto ho skôr stretnete s gitarou v čajovni alebo na ulice, než vo virtuálnom priestore. Nenechajte si ujsť autentický zážitok živého hrania.

Pozývam vás na moderovaný večer s pesničkami pri šálke čaju.

Vstupné: dobrovoľné.

 
máj
4
So 16:00
workshop-vyrob-si-amulet-zivly-tvorive-dielne-s-hlinou-Ester-Sefcikova-cajovna-cavango-kosice

Tvorivé dielne: Vyrob si svoj amulet

Remeselná čajovňa

Čavango vás pozýva na tvorivé dielne s hlinou. Hlina, ako jeden zo živlov, ponúka kontakt s Prírodou, ktorý nám tak chýba. Účastníci majú možnosť oboznámiť sa s ľudovou umeleckou výrobou a remeslom, v záujme zachovania nášho kultúrneho dedičstva, a podporovania vzťahu ku tradíciám.

Vyrobíme si svoj amulet, aby nás strážil, ochraňoval, viedol. Pôjdeme v duchu tradície, našich koreňov a kultúry. Ukážeme si rôzne symboly z celého Slovenska, a neskôr si ich znázorníme do hliny. Dielne sú zabezpečené potrebnými pracovnými nástrojmi, pomôckami, materiálom, a vedie ich skúsená lektorka remesla – Ester Šefčíková. K účastníkom dielní sa pristupuje individuálne, výrobok sa dá vypáliť, naglazovať (podľa dohody).

V cene dielne je zahrnutý materiál i práca lektora. Platí sa na mieste workshopu.
Dospelí: 10,00 €; deti: 5,00 €

Tešíme sa na Vás 🙂

 
ČAVANGO použije informácie, ktoré poskytnete v tomto formulári, aby sme boli v kontakte s vami a aby sme vám poskytli informácie o udalostiach a novinkách.


Svoje rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť kliknutím na odkaz na zrušenie odberu v zápätí ľubovoľného e-mailu, ktorý obdržíte od nás, alebo kontaktovaním na cajovna@cavango.sk. Vaše informácie budeme rešpektovať. Viac informácií o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej stránke. Kliknutím nižšie vyjadrujete súhlas s tým, že Vaše údaje môžeme spracovať v súlade s týmito podmienkami.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp’s privacy practices here.