Podujatia

Podujatia

dec
15
So
14:00
Svetový deň čaju

Svetový deň čaju


Košice

Oslávte s nami Svetový deň čaju. Medzi ciele tohto medzinárodného dňa patrí uznať práva ľudí pracujúcich na čajovníkových plantážach aj práva malých výrobcov, sprístupniť viac spotrebu čaju a podporiť spravodlivejší obchod.

Podporte svoju lokálnu čajovňu a príďte na čaj s priateľmi.


dec
18
Ut
19:00
Akustické voľné hranie - džemka

Akustické voľné hranie – džemka

Hudobná čajovňa

Košice

Voľné hranie, džemka, jam, jam session. To sú obdobné názvy hudobných stretnutí, v ktorých sa formou improvizácie cibria i učia hudobníci (alebo i začínajúci hudobníci) v hre, vzájomnému rešpektu i vhodnosti používania svojho nástroja vrátane hlasu a ľudského tela. Čajovni určite pristane živá akustická hudba a preto sme sa rozhodli založiť pravidelné hranie na nástrojoch, ktoré už pomaly medzi ľuďmi nevidno, alebo ktoré naopak určite ešte nevideli. Stretnutia budú každý utorok v týždni. Vítané sú všetky akustické nástroje, ktoré prejdú dverami 🙂


dec
19
St
19:00
Igrici na koberci #9: Edo Klena

Igrici na koberci #7: Edo Klena

Hudobná čajovňa

Košice

Predvianočne a netradične v stredu Edo Klena – slovenský pesničkár. Edo je na našej komornej scéne od roku 1986, už to je slušný výkon. Kto sleduje Edovu tvorbu vie, že posledné roky sa objavuje na pódiách predovšetkým ako frontman kapely Klenoty. S Klenotami nahral ostatných 5 albumov. Napriek tomuto folk-rokovému imidžu pre mňa Edo ostáva predovšetkým pesničkárom. Vie sa postaviť sám s gitarou pred publikum a svojou bezprostrednosťou, nadhľadom a empatiou vykúzliť atmosféru. Edo je kamarát a som veľmi rád, že prijal pozvanie.

Ak máte chuť na porciu akustickej atmosféry pozývam vás na moderovaný večer s pesničkami pri šálke čaju.

Vstupné: dobrovoľné.

Edo na internete:
hej vedúci
vlajková loď albumu Škaredý deň v Chujave

republika Šariš
šarišské smutno smiešne reggae

láska a love
polievka bez záprašky, taký mám život ťažký


dec
20
Št
19:00
film-amatersky-miluj-ma-cajovna-cavango-kosice-robert-matyus

Amatérsky filmový večer: Miluj ma

Filmová čajovňa

Košice

Je možné v amatérskych podmienkach, bez profesionálnej techniky, bez profesionálnych hercov a bez peňazí, natočiť film?

O tom, že to možné je, sa presvedčíte na projekcii košického amatérskeho filmu Miluj ma, za účasti režiséra a účinkujúcich pri besede na túto tému.

Réžia: Robert Matyus
Hrajú: Zuzana Dovičáková, Stanislav Eliáš, Jozef Ivan, Zuzana Vilimová, Beáta Koišová, Monika Tamássyová, Izabela Széplaki, Petra Badaničová

Vstupné: dobrovoľné na podporu košických amatérskych filmov

Počet miest je limitovaný (max 25).


dec
21
Pi
18:00
koncert-vibes-magic-hangdrum-handpan-cavango-cajovna-kosice-violoncelo

Koncert: Vibes of magic

Hudobná čajovňa

Košice

Nechajte sa vniesť do tajov vibrácii znejúcimi v rôznych kombinačných hangdrumov, huslí, flauty, kachónu, didgeridoo a violončela. Zoskupenie priateľov zdieľajúcich vibrácie magických tónov.

Užite si jedinečný koncert pri výbornom čaji v podaní:

Tomáš Lorinc
Marek Lenárt
Rút Pajorková
Kristína Kertészová
Diana Ogurčáková
Róbert Egreši
Džuno

Tešíme sa na vás.

Vstupné: 2€

ČAVANGO použije informácie, ktoré poskytnete v tomto formulári, aby sme boli v kontakte s vami a aby sme vám poskytli informácie o udalostiach a novinkách.


Svoje rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť kliknutím na odkaz na zrušenie odberu v zápätí ľubovoľného e-mailu, ktorý obdržíte od nás, alebo kontaktovaním na cajovna@cavango.sk. Vaše informácie budeme rešpektovať. Viac informácií o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej stránke. Kliknutím nižšie vyjadrujete súhlas s tým, že Vaše údaje môžeme spracovať v súlade s týmito podmienkami.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp’s privacy practices here.