Podujatia

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

  feb
  12
  utorok
  14:00
  vernisaz-architektonicky-detail-dizajn-graficky-priestorovy-postupimska-cavango-cajovna-kosice

  Výstava študentských fotografií – architektonický detail

  Umelecká čajovňa

  Čajovňa Čavango a SSOŠ Postupimská vás pozýva na Vernisáž výstavy študentských fotografií Architektonický detail. Vystavovať budú študenti odboru Grafický a priestorový dizajn, ktorý je zameraný na tvorbu vizuálnych efektov, organické navrhovanie, rendering, webdizajn, fotografický dizajn, 3D navrhovanie a tlač, postprodukčná úprava, interiérový a produktový dizajn.

  Čaká vás aj „live music student-teacher jam session“.

  Vernisáž: 12. februára od 18:00
  Výstava si môžete pozrieť od 12. februára do 31. marca 2019.


  feb
  13
  streda
  18:00
  koncert-ildiko-kali-cajovna-cavango-kosice-piesen-pohanky

  Koncert: Ildikó Kali

  Hudobná čajovňa

  ldikó Kali, gitaristka, speváčka a hudobníčka. V pomerne zrelom veku objavila svoje korene, zmenila svoj spôsob života a začala sa venovať spievaniu. Išla za hlasom, ktorý sa v nej prebudil, za hlasom vlčej ženy – La Loby. Je speváčkou v hudobnom zoskupení Romanika, ktorá vydala niekoľko albumov: Svetlo a tiene, Vlčie balady, Milenka všetkých, V hlbinách a La Loba.

  V súčasnosti vystupuje s kapelou Romanika s novým koncertným programom La Loba alebo samostatne s recitálom pomenovaným podľa básne Bely Dunajskej Pieseň pohanky, ktorú objavila v knihe Potopené duše.

  Recitál Pieseň pohanky sú zhudobnené básne básnikov a poetiek a prearanžované ľudové piesne. Čarovná krabička looper, gitarové zvuky, násobené hlasovými vrstvami a rytmickými podkladmi dostáva hudbu do neprebádaných vôd, kde sa môžeme úplne stratiť a zároveň objaviť nepoznané.

  Vstupné: 5 €