Podujatia

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

  feb
  12
  utorok
  14:00
  vernisaz-architektonicky-detail-dizajn-graficky-priestorovy-postupimska-cavango-cajovna-kosice

  Výstava študentských fotografií – architektonický detail

  Umelecká čajovňa

  Čajovňa Čavango a SSOŠ Postupimská vás pozýva na Vernisáž výstavy študentských fotografií Architektonický detail. Vystavovať budú študenti odboru Grafický a priestorový dizajn, ktorý je zameraný na tvorbu vizuálnych efektov, organické navrhovanie, rendering, webdizajn, fotografický dizajn, 3D navrhovanie a tlač, postprodukčná úprava, interiérový a produktový dizajn.

  Čaká vás aj „live music student-teacher jam session“.

  Vernisáž: 12. februára od 18:00
  Výstava si môžete pozrieť od 12. februára do 31. marca 2019.


  feb
  16
  sobota
  16:00
  workshop-4-zivly-tvorive-dielne-s-hlinou-Ester-Sefcikova-cajovna-cavango-kosice-arteterapia

  Tvorivé dielne s hlinou: 4 živly

  Remeselná čajovňa

  Čavango vás pozýva na tvorivé dielne s hlinou. Účastníci majú možnosť oboznámiť sa s ľudovou umeleckou výrobou a remeslom, v záujme zachovania nášho kultúrneho dedičstva, a podporovania vzťahu ku tradíciám. Dielne sú zabezpečené potrebnými pracovnými nástrojmi, pomôckami, materiálom, a vedie ich skúsená lektorka Ester Šefčíková, ktorá sa vo svojej tvorbe venuje najmä keramike. V tvorivej dielni ukáže účastníkom koncept vedomeckého vzdelávania, tvorenie pomocou štyroch živlov i prasymbolov. Výrobky si účastníci dielní môžu ponechať.

  Pri práci s hlinou sa nám prepája ľavá a pravá mozgová hemisféra, teda rozum i cit, človek sa stáva opäť tvorivým, schopný čeliť situáciám, ktoré ho stretnú v živote. Ide o súlad rúk a mysle, kde prebiehajú obrazy a hlina rozpráva vlastným jazykom. Objekty sa teda tvoria ručne, bez hrnčiarskeho kruhu. Hlina, ako jeden zo živlov, ponúka kontakt s prírodou, ktorý nám tak chýba.

  Arteterapia je liečba umením. Je to špeciálny druh psychoterapie ktorý sa zameriava na rozvoj tvorivých schopností, citového vývinu človeka. Vychádza z analytickej psychológie C.G.Junga, ktorého filozofická koncepcia je postavená na pozorovaní archetypov-praobrazov, ktoré zohrávajú veľký význam v živote človeka. Prináša zážitok z výtvarného procesu, výtvarného vyjadrenia. Pomáha pri socializácii a individuálnych potrebách účastníkov. Tvorba s hlinou obnovuje prirodzené vlastnosti človeka, a to tvorivosť, spontánnosť, schopnosť komunikácie so sebou samým, s druhými, so životom ktorý žije a porozumieť jeho súvislostiam. Taktiež umožňuje vyjadrenie a uvoľnenie emócií, premieňa stres na pokoj, teda kompenzuje akýkoľvek fyzický, duševný, duchovný, alebo sociálny deficit.

  V cene dielne je zahrnutý materiál i práca lektora. Platí sa na mieste workshopu.
  Dospelí: 10,00 €; deti 5,00 €