Podujatia

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

  feb
  12
  Ut 14:00
  vernisaz-architektonicky-detail-dizajn-graficky-priestorovy-postupimska-cavango-cajovna-kosice

  Výstava študentských fotografií – architektonický detail

  Umelecká čajovňa

  Čajovňa Čavango a SSOŠ Postupimská vás pozýva na Vernisáž výstavy študentských fotografií Architektonický detail. Vystavovať budú študenti odboru Grafický a priestorový dizajn, ktorý je zameraný na tvorbu vizuálnych efektov, organické navrhovanie, rendering, webdizajn, fotografický dizajn, 3D navrhovanie a tlač, postprodukčná úprava, interiérový a produktový dizajn. Čaká vás aj „live music student-teacher jam session“. Vernisáž: 12.…

  feb
  28
  Št 18:00
  Festival ProTibet 2019

  Festival ProTibet: Na východ od Everestu a State of Control

  Cestovateľská čajovňa,Filmová čajovňa

  Čavango vás pozýva na festival na podporu ľudských práve v Tibete a zároveň na premietanie filmu Na východ od Everestu a diskusiu s režisérom Danielom Liškom o veciach tibetských a iných.

  18:00 Na východ od Everestu
  Autor filmu sa na začiatku leta 1988 vydáva na pochod naprieč najvyšším pohorím sveta. Nezvyčajne živý a znepokojujúci sen ho na počiatku cesty dovedie k rozhodnutiu zmeniť trasu. Opúšťa zámer kráčať po tibetskej strane hôr, po stopách básnika a mystika Milaräpu. Náhli sa južnými himalájskymi úbočiami cez Pakistan a Indiu do Nepálu pod juhozápadnú stenu Mount Everestu, kde štvorica slovenských horolezcov – Dušan Becík, Peter Božík, Jaroslav Jaško a Jozef Just – práve začína jeden z najambicióznejších výstupov v dejinách himalájskeho horolezectva.

  Za poetické stvárnenie púte himalájskou kultúrou a prostredím získal film ocenenia na festivaloch Hory a mesto v Bratislave a na MFHF Poprad.

  20:30 STATE OF CONTROL
  (Ch. Johnston, D. Mann / USA / 2016 / 90 min.)/film
  Dvaja americkí filmári cestujú po Číne a Tibete v neistých chvíľach nedávnej histórie. Ich cieľom je stretnúť sa s tibetskými aktivistami, ktorí riskujú svoj život, aby protestovali proti útlaku čínskej vlády. Každý ich pohyb je monitorovaný, čo vedie k hotelovým útokom, krádežiam vybavenia a kybernetickému hackingu ,či špionáži – v ohrození života sú nakoniec nútení utiecť a vrátiť sa do USA.

  Doporučené vstupné na každé podujatie: 3 €