Igrici na koberci #18: Jano Svetlan MAJERČÍK

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

Igrici na koberci #18: Jano Svetlan MAJERČÍK

Hudobná čajovňa

Kedy: 21. novembra 2019 o 19:00
Kde: Čajovňa ČAVANGO, Hlavná 20, Košice

Igrici na koberci je projekt zameraný na prezentovanie autorskej tvorby, predovšetkým interpretačného hudobného umenia. Koberec ako symbol domova, tepla, bezpečia ale aj koberec ako symbol priestoru, kde sa človek rozhodne vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a odhodlá sa spevnieť priznanou krehkosťou. Interpret vstupuje pred publikum a na koberci sa ocitá v roli stredovekého igrica, barda, básnika…

Jana som spoznal niekedy v 2014 ale mám pri ňom pocit, že sa poznáme omnoho dlhšie. Jano Svetlan Majerčík je slovenský pesničkár z Liptova. Manžel, otec rodiny, vyštudovaný polygraf, ktorý momentálne stráži areál píly v lesoch nad Liptovským Mikulášom. Keď sme sa v októbri videli naposledy, bol si Jano v Košiciach zahrať na ulici, testoval nové kombo. Mám naozaj rešpekt pred každým, kto nájde odvahu a postaví sa na ulicu s autorskou tvorbou, aby si tak nechal prevetrať svoje ego. Jano a jeho piesne sú plné pokory, dá sa pri nich stíšiť a dá sa z tej pokory si nabrať.

Ak máte radi autentickú atmosféru akustického hrania alebo ešte nemáte v diskografii zatiaľ posledný Janov album (Do slovenčiny), pozývam vás na moderovaný večer s pesničkami pri šálke čaju.

Vstupné: dobrovoľné.

Svetozár Šomšák
dramaturg a organizátor igricov na koberci

Jano Svetlan na youtube:

Pieseň budúcnosti

Vedma

To odoláva času