Igrici na koberci #20: Tomáš STRAKA – SÓLO

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

Igrici na koberci #20: Tomáš STRAKA – SÓLO

Hudobná čajovňa, Literárna čajovňa

Kedy: 23. januára 2020 o 19:00
Kde: Čajovňa ČAVANGO, Hlavná 20, Košice

Ak existuje hrana a ja verím, že áno, Tomáš je typ človeka, ktorý po nej kráča. To bude asi dôvod, prečo je takmer nemožné ho prehliadnuť. Môžete ho obdivovať, môžete sa z neho smiať, môže vás pohoršovať jeho sebazničujúco úprimná poézia ale je takmer nemožné ho prehliadnuť.

V roku 2013 vydal svoju prvú zbierku filozoficko básnických zamyslení pod názvom Paper back. O rok neskôr pridal Hrdinu robotníckej triedy. V 2016 vyšla jeho premiérové próza Len sa nepozri do očí. Tomáš píše, maľuje, miluje, moderuje a organizuje básnicko-hudobné predstavenia. Bol prvým, kto do Košíc priniesol slam poéziu — performatívny prednes autorského textu. Od 2017 organizuje v Košiciach každoročnú spomienkovú akciu na Michala Levčíka — košickú živú pochodeň z roku 1969. Po vražde novinára a jeho priateľky v 2018 napísal text Ján a Martina a prezentoval ho na pódiách.

Občan druhej kategórie to je názov Tomášovho sebaironizujúceho fejsbukového statusu ale pre mňa je to Básnik a spolupráca s ním je zážitkom. Naposledy sa mi to podarilo v novembri 2019 v rámci multimediálnej performance Establishment.

Pozývam vás vypočuť si Tomášove texty, moju akustickú gitaru a zažiť autentickú atmosféru so šálkou čaju.

Vstupné: dobrovoľné.

Tomáš na internete:

Slam poetry SK/CZ v parčíku na Svoradovej, Bratislava
Automatum absurdum
Slam na českej slamovej scéne 2017
Jan a Martina
Nihilistická reflexia z marca 2018