Poetický večer: Marcel Lacko

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

Poetický večer: Marcel Lacko

Literárna čajovňa

Kedy: 22. júla 2021 o 18:00
Kde: Čajovňa ČAVANGO, Hlavná 20, Košice

Milovníci literatúry a dobrého čaju!

S dlhšou korona-odmlkou vás chceme znovu privítať v Čavangu pri kvalitnej literatúre, vôni svetových čajov, v priestoroch, ktoré dýchajú svetlom.

Na našom poslednom podujatí, presne pred mesiacom, na ktorom Iva Komanická v priateľskom rozhovore predstavila Jána Gavuru, slovenského spisovateľa, literárneho vedca a kritika, sme mali konečne príležitosť stretnúť sa s vami po tejto dlhej dobe. Najbližší štvrtok sa môžete pripraviť na nášho ďalšieho hosťa, tentokrát priamo Košičana, Marcela Lacka.

Na záver podujatia ponúkame priestor na voľnú prezentáciu autorských textov zúčastnených, takže ak ste doteraz písali len „do šuflíka“ a cítite, že texty už dozreli, budeme radi, ak sa o ne podelíte práve s nami!

Už teraz sa nevieme dočkať na tradične hojnú účasť!

Marcel Lacko je básnik, filmár, kultúrny aktivista, redaktor časopisu ENTER. Jeho básnická tvorba bola preložená do anglického, slovinského, maďarského, poľského a českého jazyka. Režíroval celovečerný film Zrkadlo a krátky film New Left. Je autorom divadelnej hry Moderná láska. Básnická zbierka s názvom Hľadanie autora je posledným debutom autora. Tento rok by mal vydať ďalšiu básnickú zbierku, z ktorej nám snáď aj prečíta.