Tvorivé dielne s hlinou: 4 živly

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

Tvorivé dielne s hlinou: 4 živly

Remeselná čajovňa

Kedy: 23. marca 2019 o 16:00
Kde: Čajovňa ČAVANGO, Hlavná 20, Košice

Čavango vás pozýva na tvorivé dielne s hlinou. Účastníci majú možnosť oboznámiť sa s ľudovou umeleckou výrobou a remeslom, v záujme zachovania nášho kultúrneho dedičstva, a podporovania vzťahu ku tradíciám. Dielne sú zabezpečené potrebnými pracovnými nástrojmi, pomôckami, materiálom, a vedie ich skúsená lektorka Ester Šefčíková, ktorá sa vo svojej tvorbe venuje najmä keramike. V tvorivej dielni ukáže účastníkom koncept vedomeckého vzdelávania, tvorenie pomocou štyroch živlov i prasymbolov. Výrobky si účastníci dielní môžu ponechať.

Pri práci s hlinou sa nám prepája ľavá a pravá mozgová hemisféra, teda rozum i cit, človek sa stáva opäť tvorivým, schopný čeliť situáciám, ktoré ho stretnú v živote. Ide o súlad rúk a mysle, kde prebiehajú obrazy a hlina rozpráva vlastným jazykom. Objekty sa teda tvoria ručne, bez hrnčiarskeho kruhu. Hlina, ako jeden zo živlov, ponúka kontakt s prírodou, ktorý nám tak chýba.

Tvorba s hlinou je s nami odpradávna. Sprevádza ľudstvo odjakživa. Moje dielne s hlinou vychádzajú z analytickej psychológie C.G.Junga, ktorého filozofická koncepcia je postavená na pozorovaní archetypov-praobrazov, ktoré zohrávajú veľký význam v živote človeka. Prináša zážitok z výtvarného procesu, výtvarného vyjadrenia. Pomáha pri socializácii a individuálnych potrebách účastníkov. Tvorba s hlinou obnovuje prirodzené vlastnosti človeka, a to tvorivosť, spontánnosť, schopnosť komunikácie so sebou samým, s druhými, so životom ktorý žije a porozumieť jeho súvislostiam. Taktiež umožňuje vyjadrenie a uvoľnenie emócií, premieňa stres na pokoj, teda kompenzuje akýkoľvek fyzický, duševný, duchovný, alebo sociálny deficit.

V cene dielne je zahrnutý materiál i práca lektora. Platí sa na mieste workshopu.
Dospelí: 10,00 €; deti: 5,00 €

Rezervujte si miesto

už ostáva iba 17 voľných miest!
Rezervácie už nie sú možné.