Ponuka čajov

Naša

Ponuka

Čajový Dodo pripravuje pre vás čaje z tých najlepších sezónnych čajov. Čaje často obmieňame a dopĺňame, aby ste mali možnosť ochutnať čo najširšie spektrum čajov v čo najvyššej kvalite. Špeciálne čaje, sezónne a produkované v limitovaných množstvách nájdete napísané na tejto stránke alebo vás o nich poinformujú priamo naši čajmeni.

Vzhľadom k druhu, zberu, spôsobu spracovania a kvalite, má každý čaj najvhodnejšiu prípravu, pri ktorej najviac vynikne jeho potenciál a poskytne vašim chuťovým pohárikom i čuchovým bunkám najväčší pôžitok. Viacnálevové čaje podávame v kanvičke alebo čongu s dostatočným množstvom horúcej vody. Prvý nálev vám pomôže pripraviť čajmen, ďalšie nálevy (po vysvetlení) si pripravujete sami. Je to najlepší spôsob, ako sa dôkladne zoznámiť s čajom. Čaje vhodné na jeden nálev vám pripraví čajový personál.

 

Biele a Žlté čaje

Biele a Žlté čaje

 

 

Zelené čaje

Zelené čaje

 

Oolongy

Oolongy

Čierne čaje

Čierne čaje

 

Tmavé čaje

Tmavé čaje - Heicha (Puer)

Rastlinné „čaje“ sveta

Rastlinné „čaje“ sveta

Pochutiny

Pochutiny

Vodné fajky

Vodná fajka

Vodná fajka (nargilé, shisha, hookah, šiša) je fajka, ktorá okúzlila už nejedného fajčiara. Oproti klasickej cigarete jej kúzlo spočíva v relaxácii a atmosfére pri fajčení voňavého tabaku. Funguje na princípe ochladzovania dymu, prebublávaného cez vodu, v ktorej sa zároveň zachytávajú hrubé nečistoty. Na vodnú fajku si treba urobiť čas a kľud.

Beztabakové vodné fajky sú obsahujú špeciálne pórovité kamienky zmiešané s melasou, z ktorých sa pri nahrievaní odparuje melasa. Tie kamienky neobsahujú nikotín ani žiadne návykové látky, pri ich vaporizácii nevzniká dym, ale ochutená hustá para. Beztabakové vodné fajky si už našli veľa priaznivcov, ktorí si pochvaľujú najmä jemnú chuť a hustý efekt pary.

 

Čaj na náš účet

Každú sobotu ponúkame skupinám 6 a viac osôb, ktorí si rezervujú miesto, 6. kanvičku čaju na náš účet.
Pre rezerváciu alebo viac info volajte náš tím na 0908 523 869.