Festival ProTibet: Kauza Tibet

Podujatia

Podujatia a akcie v čajovni ČAVANGO

Festival ProTibet: Kauza Tibet

Filmová čajovňa

Kedy: 7. marca 2019 o 18:00
Kde: Čajovňa ČAVANGO, Hlavná 20, Košice

Čavango vás pozýva na premietanie filmu KAUZA TIBET /film, prednáška

Vzácny hosť, riaditeľka neziskovej nadácie Most, o.p.s. predstaví projekty na pomoc Tibeťanom v exile, s exkluzívními fotografiami z tibetských škôl, kláštorov a zo života nomádov. Pripojíte sa a pomôžete deťom alebo kočovným rodinám?

Uvedie tiež dokumenty, ktoré s podporou dobrovoľníkov v ČR natočila nadácia Most: KAUZA TIBET (2019, 20 min.) a ROZHOVOR S LOBSANGEM SANGAYEM (ČR / 2018 / 17 min. ) Dokument pojednáva o návšteve premiéra tibetskej exilovej vlády v ČR a o 60. výročí povstania v Lhase a o známom proroctve. Dožije sa Jeho Svätosť Dalajláma slobodného Tibetu?

Doporučené vstupné na podujatie: 3 €

Festival ProTibet 2019 pripomenie 60. výročie povstania Tibeťanov v Lhase. Festival vyjadrí solidaritu a morálnu podporu s Tibeťanmi, ktorí žijú vo svojej neslobodnej krajine aj v exile. Podujatia prebiehajú vždy v marci, kedy si každoročne 10. marca pripomíname krvavo potlačené povstanie v Lhase, pri ktorom prišlo v roku 1959 o život viac ako 80 tisíc Tibeťanov a Jeho Svätosť Dalajláma bol donútený utiecť do indického exilu.

Predaj tibetských výrobkov počas všetkých podujatí.Tohtoročný výťažok z festivalu podporí seniorov, ktorí už vyše 60 rokov žijú mimo svojej vlasti. Viac na https://www.protibet.cz/